Relacja wideo z konferencji „Ring the Bell for Gender Equality” (08.03.2019)

8 marca 2019 roku odbyła się konferencja „Ring the Bell for Gender Equality” organizowana przez Global Compact Network Poland wraz z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. Z okazji Dnia Kobiet giełdy papierów wartościowych całego świata zwróciły uwagę wspólnoty międzynarodowej na problem równości kobiet i mężczyzn.

Tegoroczna edycja konferencji zgromadziła Ambasadorów, przedstawicieli organizacji międzynarodowych, jak UNFPA i World Bank oraz regionalnych i krajowych CEOs.

Tematem przewodnim warszawskiej konferencji będzie implementacja standardu etycznego przez firmy jako narzędzie zabezpieczania praw kobiet w organizacji.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały dwie publikacje:

„CEOs for Ethics” –  w której liderzy biznesowi dzielą się swoimi doświadczeniami oraz ideami w zakresie prowadzenia etycznego biznesu i jego optymalizacji.

„Standard Programu Etycznego. Różnorodność i równouprawnienie w miejscu pracy” – źródło informacji oraz zbiór doświadczeń firm w zakresie równouprawnienia w miejscu pracy.

Wydarzenie jest częścią programu “Standard Etyki w Polsce”, organizowanego przez Global Compact Network Poland wraz z partnerami i ekspertami już od 5 lat. Partnerami tegorocznej edycji są: 3M Polska, Business Centre Club, Santander Bank Polska, Kulczyk Foundation, Konfederacja Lewiatan, Siemens, PKP Energetyka, Immusec, Skanska, T-Mobile Polska, Unilever Polska, Ergo Hestia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!

Wypowiedzi ekspertów podczas konferencji „Ring the Bell for Gender Equality 2019”

 

Katarzyna Kacperska, Novo Nordisk Pharma w Polsce:

Katarzyna Zajdel Kurowska, World Bank Group:

H.E. Stefan Gullgren, Ambassador of the Kingdom of Sweden:

Jason Rheinberg, Embassy of the United Kingdom:

Dr Louise Dann, United Nations Population Fund:

Radosław Kaczorek, Prezes Zarządu, IMMUSEC:

H.E. Juha Tapio Ottman, Ambassador of the Republic of Finland:

Dominika Bettman, Siemens w Polsce:

Katarzyna Byczkowska, BASF w Polsce:

H.E. Ronald Jacobus Petrus Marie van Dartel, Ambassador of the Kingdom of Nitherlands:

Zapraszamy również do obejrzenia relacji „Ring the Bell for Gender Equality 2018”!

*  *  *  *  *

„Ring the Bell for Gender Equality” jest inicjatywą realizowaną przez United Nations Global Compact, UN Women, the Sustainable Stock Exchanges Initiative, International Finance Corporation, the World Federation of Exchanges oraz Women in ETFs. Symboliczne uderzenie w dzwon ma na celu przyciągnąć uwagę do kluczowej roli sektora prywatnego w promowaniu równości płci i równouprawnienia kobiet, zarówno na rynku pracy jak i w społeczeństwie.